A szavak ereje
Érezted már, hogy egy mondat a másodperc tört része alatt a földhöz csapott? Vagy éppen az egekbe repített és valahányszor felidézed magadban még mindig érzed a melegségét a szíved körül?
A kimondott szavaknak óriási hatalmuk van. Amiket leírunk, azoknak pedig még nagyobb. Mi a különbség? Ki ne gondolta volna át, mielőtt leírt egy mondatot, gondolatot, hogy biztosan azt fejezik-e ki a szavak, amiket közölni akart. Mennyivel kevesebbszer történik meg ez, ha „csak” beszélünk.
Pedig a szavak ereje ugyanolyan. Felelősséggel tartozunk a kimondott, leírt gondolatokért, véleményekért. Nem tudjuk őket csak úgy visszavonni, nem lehet meg nem történtté tenni, ami egyszer elhangzott. Akár szóban, akár írásban.
Oda kell figyelnünk, kinek, mit és hogyan mondunk, hogyan közöljük kívánságunkat, utasításainkat, véleményünket, érzéseinket. A jó kommunikációhoz tapintat szükséges, empátia, nyitottság, humorérzék, ritmus, felelősségtudat.
A kommunikációs készség mindig fejleszthető. Olvass sokat, birtokold jól a nyelvet, amelyet használsz! Így nem az fog birtokolni téged, amikor érzelmeid hálójába kerülsz vagy hirtelen kell döntened.
Érdekel, hogy jól tudsz-e a szavakkal bánni? Mennyire vagy kritikus? Hogyan tudod használni a szavak erejét a magánéletedben és a munkádban? Ha igen, keress meg itt!
HOZZÁSZÓLÁS
ÖN MIT SZÓL HOZZÁ?
Ezeket olvasta már?
- Hogyan segíthet rajtad a grafológia?
- A szangvinikus
- Miért ne hagyd magukra az IT-sokat?
- Mit csináljak? A gyerekem pályaválasztás előtt áll!
- A kolerikus
- Nehéz a pályaválasztás?
- Ki a jó csapatjátékos? Te vajon az vagy?
- Mit tud mondani a grafológia az időkezelésről?
- Mitől lesz jó egy céges buli?
- A középkáder hatalma