Miért fizesd meg az ügyintézőt, a szervizest, a kapcsolattartót (is)?
Ki is az ügyintéző a cégednél? Aki a hangját, arcát adja, aki a céged kirakata. Aki naponta percenként alkalmazkodik rugalmasan a felmerülő kérdésekhez, igényekhez. Aki lojális, akinek csak a "testén keresztül" lehet beljebb kerülni az irodádba. Aki az első számú védőbástyád és névjegykártyád egyben.
Frászt kapok manapság, amikor az ügyfélkapcsolati munkatárs vagy kiégett vagy alulképzett vagy lusta vagy mindezek együtt. Hiszen sem motiválni (örüljön, hogy itt van), sem megfizetni nem kell, mert a pozíciója szerint nem jár neki annyi. Hiszik sokan...
Amikor a szervizes kolléga vagy arra van kényszerítve, hogy munkából munkába rohanva csapjon össze mindent és eleve csak elkésni tudjon mindenhonnan, vagy jattra kell számítania, vagy fusizik. Illetve mindezek együtt. Hiszen nem kell megbecsülni, mert „úgyis lop”, nem kell tovább képezni, mert majd magának termel.
Mikor értjük már meg, hogy a rosszul megválasztott, nem a megfelelő helyén levő, motiválatlan munkaerő kerül a legtöbbe?
Miért? Mert ő az a bizonyos első benyomás a cégedről, amire csak egyszer van lehetőséged az életben. Ha monopol helyzetben vagy, akkor szerencséd van: az ügyfél amúgy sem tud a konkurenciánál vásárolni. De ha nem, ajánlom, mielőbb keress meg és tegyük rendbe – akár kicsiben gondolkodsz, akár nagyban – a személyzeti kérdéseket.
HOZZÁSZÓLÁS
Mik a kulcsember ismérvei?A
ÖN MIT SZÓL HOZZÁ?
Ezeket olvasta már?
- Miért kell vonalzó a grafológiai elemzéshez?
- Ismersz kaméleont?
- Mit csináljak? A gyerekem pályaválasztás előtt áll!
- Ki a jó csapatjátékos? Te vajon az vagy?
- Mitől lesz jó egy céges buli?
- Az online módszerek térnyerése a munkaerő kiválasztásban
- Eltűnik-e a kézírás?
- A középkáder hatalma
- Miről ismered fel a jó céges bulit?
- A szavak ereje